Chovateľská stanica       

              BRESTWOOD'S


Chovateľská stanica Brestwood's bola založená v roku 2018 a zameriava sa na chov poľovníckych plemien, najmä na anglických stavačov - setrov a pointrov.


Svoju chovateľskú stanicu som sa rozhodla pomenovať po malebnej západoslovenskej dedinke - Brestovany, z ktorej pochádzam ja a moja rodina.

Môj prvý poľovnícky pes bol práve Gordon seter. Toto plemeno som si na prvý pohľad zamilovala. Je to skvelé všestranné plemeno - poľovnícky vhodné na pole, do vody aj do lesa. A aj napriek tomu, že je to poľovnícke plemeno - na rozdiel od iných poľovníckych plemien - je to skvelý rodinný pes s milou, priateľskou a láskavou povahou. 


Vo svojom chove sa zameriavam na vyváženosť exteriérových a pracovných vlôh. Chovám psov, ktorí zodpovedajú štandardu plemena a majú špičkové pracovné vlastnosti. Dbám na zdravie svojich psov, majú všetky zdravotné testy a pravidelné zdravotné prehliadky.

Psy z chovu dokazujú svoju všestrannosť na poliach, pri skúškach, ale aj vo výstavnom kruhu, kde získavajú ocenenia ako BOB junior, BOB, BOS, BIS Junior, BIS .
(BOB junior = Najkrajší mladý jedinec plemena, BOB = Najkrajší jedinec plemena, BOS = Najkrajší jedinec opačného pohlavia, 
BIS Junior = Najkrajší mladý jedinec výstavy, BIS = Najkrajší jedinec výstavy )