Gordon seter

Gordon seter je veľmi výnimočné plemeno. Na prvý pohľad sa môže zdať, že sa podobá na ostatných setrov, ale intuícia klame. Gordoni sa veľmi líšia od svojich "bratov". 

V prvom rade sú trošku väčší a mohutnejší - najmä psy. Ďalej sa odlišujú svojim sfarbením. Gordoni majú krásnu čiernu srsť s hnedým mahagónovým pálením na srsti. Veľmi zlaté sú    2 hnedé bodky nad očami, ktoré pripomínajú obočie.

Ale líšia sa aj povahovými vlastnosťami. (Síce neviem do podrobna opísať správanie Anglických ani Írskych setrov, ale Gordon setra určite).

Gordoni sú v prom rade neuveriteľne verný psy. Verný svojmu pánovi a rodine. Ďalej sú skvelé rodinné psy. Majú trpezlivosť s malými deťmi a sú hraví takmer celý svoj život.

Aj keď svojim pálením môžu pripomínať niektoré bojové plemená sú to veľmi kľudné a nekonfliktné psy. 

Ale netreba zabúdať, že Gordon seter bol vyšľachtený ako poľovnícky pes, a tak potrebuje dostatočný výbeh a dostatok každodenného pohybu. Ale na poľovníckeho psa, jeho výcvik nie je najjednoduchší. Gordoni sú často tvrdohlavé psy.

Každý pes sa dá vycvičiť. Ak dáte psovi dobrý výcvik počas prvého roku, určite sa vám váš pes odvďačí poslušnosťou, vernosťou a láskou tak, ako dobre to len vedia.

A Gordoni to samozrejme vedia  najlepšie ...  ;-)